Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Praktinė aplinkosauga ir meškeriojimo režimo kontrolė

Per 2008-2011 metus klubas surengė 115 aplinkosauginių reidų, kuriuose aktyviai dalyvavo klubo nariai (tarp jų neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai) bei klubo samdytos privačios saugos tarnybos darbuotojai. Praktinės aplinkosaugos vykdymui klubas išleido apie 25 000 litų savų lėšų. Reidų metu ir pagal klubo pranešimus buvo surašyti 48 administracinės teisės pažeidimų protokolai, daugiausia dėl limituotos (licencinės) žūklės taisyklių nesilaikymo. Administracinės baudos sudarė apie 9 tūkst. Lt, baudos už gamtai padarytą žalą – per 21 tūkst. Lt. Iš viso už aplinkosauginius pažeidimus skirtos baudos sudaro beveik 30 000 litų. 

img 0982 small 20101021006 small mg 1664 small
dsc 0027 small ds 1956 small dscf 1954 small

Klubas iš esmės kovoja su nesąžiningais meškeriotojais ir brakonieriais, žvejojančiais lašišines žuvis neleistinais būdais, neršto metu, be leidimų ir t. t. Tačiau mes taip pat neabejingi kitiems aplinkosaugos pažeidimams: pakrantes tveriantiems sklypų savininkams, neatsakingiems poilsiautojams, šiukšlintojams ir kitiems aplinkosaugos pažeidėjams. Aplinkosauginėms problemoms Merkio ichtiologiniame draustinyje nušviesti, klubas dalyvavo keliose televizijos laidose: „Paskutinė instancija“, „Gamtos patruliai“. Klubas iškėlė į viešumą Merkio teršimo nevalytomis nuotėkomis Jašiūnuose problemą, dėl ko buvo daromas spaudimas klubo neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams. Vėliau vienas jų buvo apdovanotas aplinkos ministro Padėkos raštu „Už kovą su Merkio teršėjais“.